Založ si blog

Ženy političky.

„Vážené panie“ Remišová a Jurinová. Pozorne sledujem Vaše blúdenie a trápenie sa v politike a nakoľko som žena a ženám vo funkciách fandím, chcem Vám z úprimného srdca poradiť. Dostali ste sa do politiky vo výťahu populistu , ktorého hlavným heslom pre vstup do politiky bolo, všetci ste zlodeji len ja som obyčajný čistý človek, teda doslova ako slepé kurča k zrnu. Matovič so svojimi príbuznými oklamal cez internet i cez svoje reklamné plátky ľudí heslami Fico je zlodej, zakrývajúc tým svoje podvodné podnikanie a chytili sa jemu podobní podnikatelia ale i ľudia biedni, ktorí si svoju neschopnosť liečia tiež nadávaním na tých čo sú pri moci. Heslo je už sprofanované, už mu vo Vašom podaní nik neverí. To je ako s tým pastierom oviec na kopci nad dedinou. Bolo mu smutno a tak aby k sebe prilákal ľudí kričal, pomoc sú tu vlci. Dva krát mu to obyvatelia dediny uverili a bežali mu na pomoc. Keď ale zistili , že ich oklamal, tretí krát už na kopec za nim neliezli. A práve vtedy tam vlci prišli. Takže obviniť , že niekto kradne, bez dôkazov , je ako to volanie pastiera. Neveria Vám. Možno už v hĺbke duše cítite, že toto už na voličov prestáva zaberať. Že bez rozumného programu pre ľudí, to nepôjde. Zatiaľ si možno nemyslite, že sa trápite a blúdite, dokonca máte stále pocit, že ste veľmi úspešné. Veríte si a dávate to najavo. Ale opak je pravda. Nechcem tvrdiť, že ste hlúpe alebo nemúdre, nevzdelané alebo málo inteligentné. Skôr mám dojem, že ste naivné, nedozreté a ľahko ovplyvniteľné. Takže tak. Politika je profesia ako každá iná. Treba sa ju naučiť. Všetci ktorí chcú byť politikmi sa musia učiť. Sú dva druhy politikov.Jeden ktorému to učenie vôbec nerobí problémy, lebo sa učí tak že používa pritom logiku/ po našom zdravý sedliacky rozum/. O veciach, konaniach, dejoch rozmýšľa , zvažuje pre i proti a až potom koná. Má dar rečí, taký ktorým vie zrozumiteľnými slovami svoj zámer vysvetliť. Pritom má premyslené kroky ako i prípadné protivníkove názory vyvrátiť. Má dar takzvanú prirodzenú autoritu, asertivitu /argumentačnú schopnosť/ . Aj keď z neznalosti urobí nejaké chyby, vie sa z chýb poučiť a už ich druhý krát neurobí. Pritom zameranie vzdelania až takú veľkú rolu v úspešnosti politika nehrá. Môže byť vzdelaním a povolaním právnik, učiteľ alebo technik, alebo aj úradník, musí však konať vždy pragmaticky pre väčšinu v spoločnosti./Pre úplne všetkých sa nedá, vždy bude niekto kto má z konania väčší či menší úžitok/. Ako vzor takýchto političiek Vám dávam pani Lubyovú, videla som ju v debatách na STV 1 i v TA3 dňa 28.1.2018 a mala som z nej veľmi dobrý pocit..
No a teraz iný druh politikov. Je to skupina ľudí, ktorá v svojej naivnosti uverí, že sú tí praví ktorí by vládli lepšie, spravodlivejšie. A nakoľko ich schopnosti neohodnotili voliči voľbou, tak aby vládli, robia všetko preto, aby sa do podvedomia voličov dostali. A v tej skupine politikov ste i Vy. Máte však možnosť sa politiku doučiť. Pani Jurinová bola zvolená za predsedníčku Žilinskej župy. Mala by začať konať v prospech tej župy. No a čo urobila ako prvé konala v jej neprospech. Už som o tom písala v blogu županka MatovičJurinová. Namiesto toho aby spolu s oddelením ktoré verejné obstarávanie malo v župe na starosti prebrala predbežnú správu o kontrole Ústavu o verejnom obstarávaní, verejného obstarávania z roku 2011. /Zároveň by sa čo to o verejnom obstarávaní aj poučila/, v dôvodovej správe k nej mohla vyvrátiť podozrenia , z chýb ak nejaké boli, na VUC mala prijať také opatrenia aby sa také chyby v budúcnosti neopakovali. Ďalej o výsledkoch kontroly a prípadného prešetrenia správy z kontroly mala oboznámiť poslancov župy, hlasovaním rozhodnúť ako v tej veci ďalej konať v prospech župy. Ona oslovila svojho GURU a správu zverejnila s tým, že zároveň podáva trestné oznámenie v mene župy na župu. Poškodila župu. Pretože jednak spochybnila prácu oddelenia /iba ak by to oddelenie chcela celé vymeniť, nehľadiac nato, že obstarávanie je komplikované a nedá sa naučiť ihneď/ a jednak ak vzniknú finančné postihy z takéhoto konania postihnú župu samotnú. Je pravda, že súdne sa dá vymáhať vzniknutá škoda na jednotlivcovi, ktorému by sa súdne dokázala vina za úmyselné konanie a vzniknutú škodu, ale súdne konania majú dlhé trvania a tiež župu budú stáť financie a prácu, ktoré by mohli byť využité na zabezpečenie služieb pre obyvateľstvo župy. Pani Jurinová poučte sa z chyby, ktorú ste urobila. Pri svojej práci predsedníčky VÚC všetky úkony sa musia robiť v zmysle zákona o Vyšších územných celkoch ,dať odobriť poslancami a konať tak, aby župa nebola poškodená. Takže v svojom konaní je potrebne dva krát merať a len raz strihať. To je tiež ľudová múdrosť. A k pani Remišovej, ešte sa musí veľa učiť. Je vo výbore pre školstvo podpredsedníčkou výboru NR SR, ktorý je zriadený nie na grilovanie ministrov,/ako si predstavujú opozičníci/ , a negovanie všetkého, ktoré vláda do parlamentu predloží, ale na to aby sa bližšie oboznámili s navrhovaným zákonom a jednaním doporučili po prípadnom doplnení schváliť alebo upraviť v prospech väčšiny na predloženie do parlamentu.. Nikdy nie k menšine. Pani Remišová má príliš veľa sebavedomia a o to menej znalosti. Potvrdila to i v debate s ministerkou Lubyovou. Vystupovala v debate ako keby bola ministerke nadriadená a pritom je iba členkou výboru pre školstvo v parlamente a aj bola málo na debatu pripravená. Takže máte pred sebou veľa učenia, hlavne je potrebné sa v svojej činnosti na VÚC i v parlamente odpútať od svojho guru a robiť veci prospešné pre obyvateľstvo, naše milé političky. Dnes len toľko.
Bibina

Jeden výlet k umeniu z ľadu.

30.01.2020

Najradšej som,keď som doma. Ešteže mám priateľku, ktorá má z tej domácej pohody vie občas vytiahnuť do reality života mimo domu. A tak som povedala, á n o , na výlet do Tatier, konkrétne viac »

Môj predvolebný prieskum.

23.01.2020

Do mestečka chodím tak raz za týždeň , urobiť si väčší nákup a vybaviť si veci, ktoré sa nedajú vybaviť z domova . Napríklad k lekárovi, ku kaderníčke, zubárke, do klubu dôchodcov viac »

Aj zradcovia sú len ľudia.

18.09.2019

Ku strane MOST HÍD a jeho predsedovi Bugárovi som písala dva blogy. Rodina nadovšetko a Vydierač udáva svoju vyhliadnutú obeť. Teraz chcem tieto blogy doplniť. Čo musí urobiť Bugár do volieb, viac »

Nemecko, koronavírus, karneval

Koronavírus je pred hranicami Slovenska

27.02.2020 00:00

Koronavírus je krok od slovenských hraníc. Do týždňa až dvoch prekročí naše hranice, tvrdí Vladimír Krčméry, riaditeľ Slovenského tropického inštitútu.

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

biba

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 157863x
Priemerná čítanosť článkov: 1815x

Autor blogu

Kategórie