Založ si blog

Po ústupe ochorení COVID 19 vo svete, bezdôvodne obmedzovaní na slobode.

Som žena z najrizikovejšej skupiny obyvateľstva chránená pred COVID 19 štátom povinnou dlhotrvajúcou karanténou. Ale možno som ten koronavírus už prekonala a mám naň imunitu. Bude štát kontrolovať u obyvateľstva získanú imunitu na koronavírus?. To ma veľmi zaujíma, pretože z EU sa šíria poplašné hlasy /Uršula… /, že naša riziková skupina by mala mať karanténu predĺženú do konca roka. Žiaľ k lekárom sa teraz nechodí, /sami sa dali do karantény/ ktorý by moju tézu mohol potvrdiť alebo vyvrátiť a tak som v neistote, že budem nedobrovoľne a bezdôvodne obmedzovaná na slobode.
Pretože podľa popisovaného priebehu ochorenia v tlači COVIDom 19, som tento asi prekonala.
Koncom júla a začiatkom augusta minulého roku ma navštívila dcéra s manželom na týždennú dovolenku. Potom som sa s nimi vybrala zasa na návštevu k ním do Českej republiky ja. Už v tom čase som sa necítila zdravotne celkom fit, bolela ma hlava i celé telo, chytilo mi i hlasivky, slabšie som počula na obidve uši, nechutilo mi jesť. Stratu čuchu som však nezaregistrovala. Nakoľko sme u mňa v domácnosti robili nejaké stavebné úpravy, následne sme upratovali, dávala som za vinu mojej únavy upratovaniu. U dcéry v ČR som oddychovala, ale bolesti neutíchali , celá rodina ma začala liečiť, rôznymi náplasťami a i tabletkami proti bolesti. Potom síce bolesti dočasne ustúpili , no i napriek tomu nebola som celkom fit. Zrušila som i návštevu u syna v Šluknove, k bolestiam sa pridal i suchý kašeľ. A tak sa moja návšteva v ČR skrátila . Syn má doviezol domov a ja som ihneď navštívila svojho obvodného lekára už i s horúčkou 38,6 st. C. Zaplatila som u obvodného lekára rýchlotest z krvi prsta /5,- Eur/ a ten zistil že mám v tele zápal CRP :94.. Ušný, krčný lekár, ku ktorému ma môj lekár poslal vylúčil zápal hrdlá , nosohltanu, hlasiviek i horných dýchacích ciest, sluch bol tiež v poriadku. Následne ma obvodný lekár poslal na rôntgen pľúc. A tam zo snímky zistili zmeny v dolnom pľúcnom poli vpravo / peribronchiálne infiltrované zmeny , bazálne vpravo noduly/. Až potom mi obvodný lekár nasadil antibiotika /Xorimax/. Po kontrole za dva týždne už horúčka ustúpila, kašeľ však pretrvával. Dlhodobo som sa potom liečila paralenom i panadolom no nepomáhalo to. Suchý protahovaný kašeľ pretrvával. V mesiaci október som znova navštívila obvodného lekára. Dal mi urobiť krvné testy i na rôzne chlamídie, popočúval priedušky, urobil EKG, nakoniec skonštatoval symptomatické doliečenie perinbronchitídy. Postupne kašeľ do vianočných sviatkov ubúdal, príznaky sťaženého dýchania tiež, len na hlase cítim zmeny, hoci hlasivky mám vraj v poriadku.
Ak to bol COVID 19, tak som na návšteve v ČR nakazila najmenej 30 -50 ľudí, u dcéry sme oslavovali v širšom kruhu rodiny jej okrúhle narodeniny, po návrate domov najmenej 50 ľudí pretože po doužívaní antibiotík som navštevovala i cirkevné obrady. Takže som možno nakazila okolo 100 ľudí a tí možno ďalších, ktorí po silnejšom alebo slabšom ochorení mali by mať na COVID 19 imunitu.
Nebolo povinnosťou lekárov neobvyklé príznaky chrípky nahlasovať príslušným štátnym orgánom/ hygienikom/?. Tieto zasa nadnárodným?. A títo čo spali, že nekonali ? Možno čakali až sa to vyvinie do „pandémie“, aby začali inkasovať finančné prostriedky na výskum od štátov, podobne ako to bolo pri vtáčej chrípke.
A ak sa vyskytovala takáto neobvyklá chrípka v našich krajinách vo väčšej miere, nie je to dôkaz toho, že výskyt COVID 19 u nás má menej nepriaznivé čísla oproti západným štátom?. A že teda má väčšia časť obyvateľstva imunitu?. Dozvieme sa to , alebo budeme nedobrovoľne fyzicky aj spoločensky odsúdení na dlhodobú karanténu?. A potom možno zo spoločenstva mladších ľudí postupne vylučovaní ?.
Bibina.

Dlhy ako u menej prispôsobivých.

10.05.2020

Táto vláda si už za dva mesiace existencie požičala 8,5 miliardy EUR. 8.4.2020 1 miliardu. EUR s dobou splatnosti 3 mesiace a 1 miliardu EUR s dobou splatnosti 6 mesiacov, 9.4.2020 1,5 miliardy EUR s dobou splatnosti 10,5 roka, 6.5.2020 1 miliardu EUR s dobou splatnosti 1 rok, 14.5.2020 2 miliardy EUR s dobou splatnosti 5 rokov a 2 miliardy EUR so splatnosťou 12 rokov. Celkom ide na vrub [...]

Jeden výlet k umeniu z ľadu.

30.01.2020

Najradšej som,keď som doma. Ešteže mám priateľku, ktorá má z tej domácej pohody vie občas vytiahnuť do reality života mimo domu. A tak som povedala, á n o , na výlet do Tatier, konkrétne na Hrebienok. Deň predtým sme si zakúpili lístky na vlak. Mysleli sme , že zadarmo, ale IC vlak, ktorým sme chceli cestovať takú menu nepozná. Nastavila som si na ráno budíček, ale ani [...]

Môj predvolebný prieskum.

23.01.2020

Do mestečka chodím tak raz za týždeň , urobiť si väčší nákup a vybaviť si veci, ktoré sa nedajú vybaviť z domova . Napríklad k lekárovi, ku kaderníčke, zubárke, do klubu dôchodcov zaplatiť členské, do T. Mobilu vybaviť zľavu na telefón s internetom , objednať sa na STK a podobne. Tak to bolo i včera a z jednej mojej včerajšej akcie Vám ponúkam predvolebný [...]

Pál Csáky

Csáky potvrdil, že zavraždený exprimátor Hurbanova sa bál o život

26.05.2020 13:17

Csáky potvrdil, že Basternák sa bál o svoj život, naznačil mu, že sa "nesprával tak, ako niektorí očakávali", ale čo presne bolo v pozadí, o tom Csáky nemal detailné informácie.

väzba Dobytkár juraj kožuch

Obvineným v kauze Dobytkár rozšírili obvinenia

26.05.2020 13:08, aktualizované: 13:26

NAKA v rámci akcie „Dobytkár“ opakovane počas marca a apríla vykonávala zaisťovacie úkony na celom území Slovenska.

sociálna poisťovňa

Pobočky Sociálnej poisťovne sú zavreté, nahlásili tam bombu

26.05.2020 12:06

Situáciu aktuálne preverujú príslušné policajné orgány.

Virus Outbreak Britain

Pravidlá karantény? Počúvaj inštinkty, tvrdí Johnson

26.05.2020 11:15

Hlavný poradcu britského premiéra Dominic Cummings asi porušil pravidlá pandemickej karantény. Predseda vlády Boris Johnson ho obhajuje.