Založ si blog

Deň blbec.

Mala som zlý deň. Prezident policajného zboru Tibor Gašpar musí odísť, povedala som si, s iróniou sebe vlastnou, keď mi tabuľa zákaz státia neumožnila zaparkovať cca 5 metrov /žeby to malo byť 30 m?,/ za tabuľou daj prednosť v jazde a s ďalšou tabuľou prechod pre chodcov. Presne tam som občas zvykla parkovať na jednosmernej ulici vedľa obchodného domu COOP v našom mestečku, kým tam dotyčná tabuľa nebola. A nie len ja , ale aj ďalších možno stovka motoristov, stálych zákazníkov uvedenej COOPky. Ak by ma boli počuli organizátori , moderátori protestov za odvolávanie vždy niekoho ďalšieho z vlády „slušnými demonštrujúcimi“, už by mi možno zasielali aj transparent, lebo ajhľa dôvod na odvolanie policajného prezidenta sa už konečne našiel.
No na organizovanie mne podobných slušných ľudí za pseudo dôvody na odvolanie nemám prosto chuť a ani čas. Mám svojich problémov dosť. Ochorela naša mladšia jazvečíčka Dorka z mojej psej svorky. Zo dňa na deň prestala používať v sobotu zadné labky, ešte v piatok sa na ne postavila ale už sa jej podlamovali, v sobotu jej opuchli, a nepomohlo ani postaviť ju na labky a podopierať ju , zostala ležať. Vôbec nechce žrať, len pije vodu a aj to cez injekčnú striekačku. A čo je zlé , že vôbec nespí, hlavu drží hore, akoby tá póza jej najmenej ubližovala. Zavolala som nášmu rodinnému zverolekarovi, ten dnes ráno prišiel pichol jej injekcie a doporučil nakúpiť prípravky na spevnenie kosti. Práve tie som v lekárni v mestečku objednávala. Pretože jedno balenie je cca za 50 Eur a väčšie skladové zásoby zrejme pre tú cenu lekárne nemajú. Neviem koho by som mala dať odvolať za to, že som z choroby Dorky nešťastná.

Keď už som auto vybrala z garáže zviezla som sa aj do krajského mesta, kde som mala vybavovačku na Mestskom úrade. Môj syn ešte v máji minulého roku predal byt a do konca januára tohoto roku sme ten byt z platenia dane z nehnuteľnosti zabudli odhlásiť. Až prišiel výmer. A tak som tam šla aj so synovou generálnou plnou mocou na zastupovanie, tie dane vybaviť. Samozrejme iní platci dane si tie dane prišli už zaplatiť a tak nás tam bolo na centrálnom príjme dosť, no asi tak 70. Pri niektorých okienkach napríklad k pokladnici bolo čakajúcich priveľa. Čakala som asi 20 minút, keď naskočilo moje číslo. Namiesto hnevania sa na seba, mala som zas „chuť“ niekoho odvolávať, asi primátora veď je so Smeru. A tých cca 70 nervóznych ľudí by sa možno pridalo tiež, už také poznámky, že v čase návalu má byť okienok viac som v čakárni započula. Oni zas nezapočuli, že platiť dane môžu aj z pohodlia domova cez internet banking alebo cez poštu, prípadne prísť inokedy, keď najväčšie návaly pominú. No na protestné zhromaždenie za odvolanie by nás bolo neúrekom. Akurát, že transparenty sme nemali.

Včerajší a predvčerajší deň bol krásny, dnes už je obloha zamračená, zrána pršalo, ochladilo sa a fúka vietor. Ďalší dôvod niekoho z vlády odvolať.

No a takých situácií, keď je človek nahnevaný, nešťastný, smutný sám zo seba, zo svojho konania, zo svojej neschopnosti, bezmocnosti, sklamania, chýb a rôznych iných nedostatkov využívajú rôzni politickí pošahanci ako Matovič, ktorí očkujú do ľudí závisť, nenávisť, chaos, rebelstvo voči autoritám. No a tak frustrovaní občania si odventilujú svoju frustráciu na tých , ktorí sú v tomto čase pri moci a na ktorých im ukážu prstom. A to využívajú tí, ktorí sa k moci nedostali, a ani na to aby vládli nemajú inteligenciu, rozvahu, rozum, predvídavosť a ani patričné množstvo voličov, aby vyhrali voľby.

Podstatné je vyhodnotiť si, čo môžeme svojim konaním ovplyvniť a čo nie. A ja som si vyhodnotila. Dodržuj zákony, nariadenia, pokyny a frustrácia sa ti vyhne. A zistila som, že tí slušní ľudia na námestiach tou frusráciou, hnevom na seba samých, zo seba musia veľmi trpieť, keď im ani po mesiaci demonštrovania neprišlo , že by mali začať od seba s odstraňovaním negatívnej energie. Dodržiavať a uznávať zákony, veď terajšia vláda je zvolená zákonným a legitímnym spôsobom. Ministri, policajný prezident, policajti , prokurátori, sudcovia sú pri svojej práci povinní dodržiavať zákony a ulica nemá legitimitu meniť svojvôľne ani jedného z nich aj keď si dajú hoc aký prívlastok, napríklad aj anjelskí ľudia. Ak si to uvedomia, uľaví sa im, zbavia sa závisti, nenávisti, hnevu, vlastného sklamania sa zo seba samých a budú z nich zase normálni ľudia so svojimi kladmi i zápormi a budú spokojne žiť, aspoň do ďalších volieb v roku 2020.

Pán minister Drucker je príliš inteligentný, múdry, dobrý človek, /nemôžem použiť to sprofanové slovo slušnosť/ nedokázal by použiť tie isté spôsoby znevažovania protivníkov ako tie opozičné hyeny denno denne používajú. Znova radím, podávajte na nich trestné oznámenia, všetky ohovárania musia dokázať, nech platia, neviem ako ináč tie hyeny prestanú odrovnávať lynčovaním svojich protivníkov. Politické programy prospešné pre ľudí nemajú a tak používajú to čo najlepšie ovládajú ohováranie, kydanie, udávanie, špiclovanie. Lenže nikomu z nich tráva do neba neporastie, príde i na nich mráz. Len dúfam, že to bude čím. skôr.
Bibina.

50 rokov po dočasnej záchrane socializmu v Českej republike i na Slovensku

18.08.2018

50 rokov po dočasnej záchrane socializmu v Českej republike i na Slovensku v roku 1968. Nenásilná kontrarevolúcia, taký názov prischol konaniu niektorých špičiek komunistov, ktorí napáchli viac »

Trestné oznámenie za pravdu.

17.06.2018

Trestné oznámenie. Stalo sa niečo nehorázne, drzosť organizátorov uplynulých protivládnych demonštrácií nemá hraníc, podali trestné oznámenie na expredsedu vlády pána Fica vraj za ohováranie. viac »

Prezident a politika ?

21.05.2018

Prezident a politika ? Bezškrupulózny, bezcharakterný, arogantný, nemúdry, bez charizmy ešteprezident, daňový podvodník, podvodom zvolený za prezidenta sa pasuje za najväčšieho demokrata v viac »

Francúzsko, Emmanuel Macron,

Macron pohrozil odporcom Frontexu odchodom zo Schengenu

21.09.2018 19:25

Najhlasnejším kritikom návrhu bol maďarský premiér Orbán, pripomienky mali aj lídri ďalších krajín východnej časti únie.

brifing dpb, jozef hitka

Ukrajinskí šoféri majú výhody, tvrdia naši

21.09.2018 19:00

V bratislavskej hromadnej doprave to vrie, nielen na cestách, ale aj medzi šoférmi a vedením podniku.

Trump

Trump odložil odtajnenie dokumentov z pátrania po zasahovaní Ruska

21.09.2018 18:25

Sám Trump pritom odtajnenie dokumentov oznámil iba v pondelok.

Syria Idlib

Turecko a Rusko vymedzili hranice demilitarizovanej zóny v Idlibe

21.09.2018 18:04

Sýrska provincia, ležiaca pri hranici s Tureckom, je poslednou baštou sýrskych povstalcov.

biba

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 79
Celková čítanosť: 104632x
Priemerná čítanosť článkov: 1324x

Autor blogu

Kategórie