Založ si blog

Môj predvolebný prieskum.

Do mestečka chodím tak raz za týždeň , urobiť si väčší nákup a vybaviť si veci, ktoré sa nedajú vybaviť z domova . Napríklad k lekárovi, ku kaderníčke, zubárke, do klubu dôchodcov zaplatiť členské, do T. Mobilu vybaviť zľavu na telefón s internetom , objednať sa na STK a podobne. Tak to bolo i včera a z jednej mojej včerajšej akcie Vám ponúkam predvolebný guláš.
V klube dôchodcov mávajú v stredu popoludní dôchodcovia stretávku. Ja som sa zastavila zaplatiť členské, kartu klubu dôchodcov občas využívam pri návšteve kúpeľov na zľavu. Zavoňala mi čerstvo uvarená káva a tak som si ju v klube objednala a nakoľko som mala väčšiu časť pochôdzok vybavené, povedala som si posedím si so seberovnými, porozprávam sa. V klube bolo plno žien, pri jednom stole i zo 6-7 mužov. Hučalo to v miestnosti ako vo včeľom úli. Pohľadom som hľadala známu tvar, vedľa ktorej by bolo prázdne miesto, no nakoniec som zaparkovala pri mne neznámych 4 ženách, pri stole, kde ležala podpisová listina.
Predstavila som sa a začala som počúvať. Pani naproti mne sa mi prihovorila s tým, že moje meno je jej známe, zistili sme , že poznala môjho manžela, pracovali v jednej firme. Ostatným za stolom sediacim som bola neznáma. Počuli ste akú vilu má Počiatok v Španielsku, spýtala sa hlasno druhá suseda oproti mne sediaca, koľko nakradol ?. Aby sme sa v tej vrave počuli museli sme trochu kričať. No ja hovorím, vo Francúzku a z toho obrázku sa dá máločo usúdiť, možno že i ja mám takú a možno i väčšiu. V našich mestách a dedinách majú za neprehľadnými plotmi rýchlo často i podvodmi zbohatlí podnikatelia , ako je i Matovič, takých a možno i väčších víl omnoho viac. A verte boja sa o majetky, možno preto podplácajú novinárov a opozičných politikov na zmenu vlády. A hovorím, nikdy neverte zlodejovi , ktorý kričí chyťte zlodeja. Susede vedľa mňa zvonil telefón, volal jej manžel. Aby sa počuli musela ísť na chodbu. Keď sa z chodby vrátila pustili sme sa do reči. Hoci je jej manžel už dôchodca musí ešte pracovať pretože ich dcéra chodí na vysokú školu a z dôchodkov by ju nebolo možné financovať. Dcéru ako tretia dieťa mala, keď mala 40 rokov a nakoľko už i synovia mali vysoké školy ukončené chceli vzdelanie dopriať i najmladšej. Trochu sme sa pochválili so svojimi potomkami, ale v tej vrave som jej nestihla povedať, že aj vďaka relatívnemu pokoju a stabilite, ktorá tu posledné obdobie vládla mali jej deti možnosti zadarmo vyštudovať.
Jedná pani z organizátoriek nám na stoly pridala plagáty neparlamentnej strany a ďalšie roznášali neparlamentné víno. S poznámkou, že oni ako organizátori v klube nás nenútia túto stranu voliť ,“ ale keď dávajú tak treba brať“/toto je moja poznámka/. Zároveň upozornila, že táto strana bude mať dnes stretávku s voličmi v mestskom klube, kde i nás dôchodcov pozývajú. Potom nás informovala, že i niektorí občania nášho mesta sú na kandidátnych listinách niektorých strán. Vymenovala mená občanov i strany na ktorých kandidáti na kandidačných listinách sú. Ku cti jej slúži, že nenabádala koho voliť, upozorňovala že je to voľba každého z nás. Ja som sa pri stole priznala, že budem voliť Smer. I známa môjho manžela mi pritakala. Ostatné tri podľahli klamaniu novinárov a opozičných politikov, argumentami kradnú však aj ten to prehlásil a v novinách písali.
Zostala som zo všeobecného prehľadu politiky u nášho stolu smutná. A potom verte klamárom novinárom a opozičným politikom, že dôchodcovia a nevzdelaní ľudia volia Smer.
Dopila som kávu a rozlúčila sa so spolu sediacimi. Nie preto žeby mi ich spoločnosť vadila. Každá spoločnosť človeka obohacuje, ale mala som parkovné na ulici zaplatené len na hodinu a neriskujem platiť pokuty.
Dnes len toľko. Po po voľbách možno viac.
Bibina.

Jeden výlet k umeniu z ľadu.

30.01.2020

Najradšej som,keď som doma. Ešteže mám priateľku, ktorá má z tej domácej pohody vie občas vytiahnuť do reality života mimo domu. A tak som povedala, á n o , na výlet do Tatier, konkrétne viac »

Aj zradcovia sú len ľudia.

18.09.2019

Ku strane MOST HÍD a jeho predsedovi Bugárovi som písala dva blogy. Rodina nadovšetko a Vydierač udáva svoju vyhliadnutú obeť. Teraz chcem tieto blogy doplniť. Čo musí urobiť Bugár do volieb, viac »

Slniečko na poludnie, má milá vyprovoď mne. .. .. .

01.07.2019

Slniečko na poludnie, má mila vyprovoď mne...... Melódia tejto a i iných ľudových i cirkevných piesni mi od rána znejú v podvedomí. Je to dôsledok atmosféry zo včerajšieho dňa. I v našej viac »

Nemecko, koronavírus, karneval

Koronavírus je pred hranicami Slovenska

27.02.2020 00:00

Koronavírus je krok od slovenských hraníc. Do týždňa až dvoch prekročí naše hranice, tvrdí Vladimír Krčméry, riaditeľ Slovenského tropického inštitútu.

Klaus Iohannis

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra financií Florina Citu

26.02.2020 22:05

Podľa analytikov je tento prezidentov krok súčasťou jeho plánu na vypísanie predčasných volieb.

Zuzana Čaputová

Ústavní činitelia vyzvali k voľbám. Účasťou podľa Čaputovej prijímame spoluzodpovednosť za štát

26.02.2020 19:50, aktualizované: 20:00

Podľa prezidentkiných slov sme si v deň volieb všetci rovní, lebo každý má len jeden hlas.

Za ľudí / Andrej Kiska

Kiska potvrdil autenticitu komunikácie s premiérom, ten ju označil za divadlo

26.02.2020 19:36

Komunikácia súvisí s prípadom údajného vydierania Kisku Ficom pri voľbe ústavných sudcov.

biba

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 87
Celková čítanosť: 157861x
Priemerná čítanosť článkov: 1814x

Autor blogu

Kategórie